Založ si blog

Rande s YouTubom

Stalo sa to iba nedávno, bol som hokejovo otrávený a hlavne unudený. A tak normálka, zapínam počítač, vysmiaty od ucha k uchu si chcem zarandiť s Fifou… Mám ju rád, ľúbime sa už niekoľko rokov, je totiž z roku 2014… Ale tentoraz neprišla, je vraj koniec. Nedávno nás rozdelil zákerný vírus. A inštalačné ,,cédečko”. Iba ja som na to zabudol.

Počítač neraz zapínam pudovo, bez akejkoľvek myšlienky. Práve preto je Youtube môj najväčší kamarát. Zabíja nudu a prebúdza emócie… Mám rád šport a spomienky na veľké slovenské úspechy. Aj preto ho mám tak rád.

Slovensko – Švédsko,  semifinále MS v hokeji 2002

Keď som bol mladší, nieže by som bol už starý, mám 16, bavilo ma pozerať sa na videá zo samostatných nájazdov. Užíval som si predovšetkým rôzne kľučky. Môj krstný mi raz ukázal práve toto video. Švédske mená som absolútne nepoznal. Amplitúdou môjho poznania Švédov vtedy boli Alfredsson a Sundin. Mená ako Ulf Dahlén alebo Markus Näslund mi nehovorili absolútne nič. Pochopil som však, že aj to boli veľkí hráči. Čo meno, to pojem. Slovákov som poznal všetkých, obdivoval som predovšetkým Žiga – je z neďalekej Skalice 🙂 Svoj pokus premenil s neobyčajným prehľadom. Lintner nezaostal.

Slovensko – Poľsko, kvalifikačný zápas na MS do JAR 2010

Tento zápas milujem aj nenávidím zároveň. No nenahnevalo by vás, ak by vám rodičia nahovárali, že keď do polčasu nepadol gól, tak to bude dozaista nudný zápas až do konca? Neveril som, ale musel som. A ako budem v škole nevyspaný, bla bla a ako sa ráno dozviem výsledok a ako si môžem pozrieť zostrih. Keď som ráno spoznal výsledok, nedával som pozor ani na 2. hodine. Potreboval som sa o tom v triede aspoň porozprávať.

Česko – Slovensko, kvalifikačný zápas na MS do JAR 2010

Bol 1. apríl, ako riadni a poslušní chlapci sme hrali zvonkohru. Áno, pamätám si to, lebo na také veci sa nezabúda. Podobne ako na to, keď dáte Čechov na Letnej. Celý zápas pozeral so mnou otec. Ako zvyčajne. Na začiatku mi povedal, že na zápase sú aj jeho kamarát. Keď sme vyhrávali, všetko bolo z jeho strany v poriadku, aj tetovania a pankáče. Škoda že iba osem minút, kým Česi nevyrovnali. Pri každom Jendrišekovom dotyku s loptou som sa naučil dve slová. Hra ma uspávala a počítal som už so spravodlivou remízou. V tom Miro Karhan poslal dlhú loptu Jendrišekovi a ten utíšil Letnú. A môjho otca zároveň…

Slovensko – Kanada, štvrtfinále MS v hokeji 2012

Tento duel sledoval u nás na základke celý 2. stupeň v jednej miestnosti s interaktívnou tabuľou. Škoda len, že namiesto komentovania som počul iba dievčenské pišťanie. Aj pri zakázanom uvoľnení. Deviataci zápas počúvali  v rádiu s miernym predstihom. Vždy zakričali dve sekundy pred gólom. Trošku ma to hnevalo. Pri Šatanovom góle som vedel aj kedy sa mám nadýchnuť. Dve tretiny som pozeral v škole a tú tretiu doma. Hneď ako som zhodil tašku, naši vyrovnali. Pri faule kolenom na Jura Mikúša aj moja inak slušná mamka zabudla, že Getzlaf sa volá Ryan. Handzuš so Sekerom to parádne potrestali. Bol som rád, lebo predĺženie by som aj tak nevidel. Musel som sa vrátiť do školy na náboženstvo.

Saganove majstrovské tituly, Richmond (2015) a Doha (2016)

Najgeniálnejší slovenský športovec. Bezkonkurenčne. So všetkou úctou k Maťovi Tóthovi. Prvý jeho titul mal u mňa tlakovo-pulzové stavy, ale komentátori na RTVS ma svojou „profesionálnou chladnosťou“ upokojovali. Bol som priam nútený prepnúť televízor na ČT. Veriť som mu začal hneď, ako „urval Avermaeta z háku“. Malo to aj následky, na druhý deň som dostal plný zásah z angličtiny, keďže som nevedel slovíčka. Poznal som však poradie v prvej desiatke na Richmondských pretekoch.

Keď som pozeral Dohu, veril som mu o čosi viac. Aj keď to nie je ten čistokrvný špurtér. Tentokrát som pre istotu celé preteky pozeral na “čétečke”, už to však nebolo ako predtým. Spolukomentátor sa nesmial ako Otík a nehľadal Štybyho.

6 videí, 3 športy a mnoho hrdinov. To je kostra mojich športových spomienok, ktoré ma neopustia, pokiaľ bude Youtubu „zdravíčko slúžiť“.

Fico a jeho jadro

09.03.2018

Pamätáte sa na Ficove reči o jadre? Vtedy sa nejeden jednotný názorový tábor rozdelil. Existovalo viac názorov. Jedna skupina tvrdila, že by sme sa mali bez akýchkoľvek debát priblížiť ku viac »

Ja mám dosť. A vy?

01.03.2018

Smer sa nachádza v pekne pochmúrnej situácii. Azda prvýkrát sa ocitá v pozícii, keď je naozaj ohrozená jeho vláda. A takisto si dovoľujem tvrdiť, že akonáhle by bol Fico v opozícii, koalícia viac »

Harabinovi chýba morálka

22.01.2018

Pred pár dňami som sedel v škole a počas prestávky robil to, čo robím často, keď sa chcem odreagovať. Scrolloval Facebook a čítal news. Športové výsledky, čo je nové u nás doma, čo nové viac »

internáty, Bratislava, Mlynská dolina, vražda, Cervanová

Nahrávka môže usvedčiť vrahov Cervanovej

22.05.2018 20:00

Z českého bezpečnostného archívu vyniesol na svetlo novinár Hanus zvukovú nahrávku výpovede korunnej svedkyne v prípade vraždy Ľudmily Cervanovej.

Savčenková

Savčenkovej zamietli odvolanie voči predĺženiu väzby; schudla vraj 20 kíl

22.05.2018 19:55

Savčenková je vo väzbe pre obvinenie z plánovania teroristického útoku a prevratu.

Pamätník vzniku prvej Československej republiky

Oslava Československej republiky delí politikov

22.05.2018 19:34

Na sté výročie vzniku prvej Československej republiky sa chystajú oslavy, ale zatiaľ sa zdá, že Slováci si túto výnimočnú udalosť štátnym sviatkom nepripomenú.

NORTHKOREA-MISSILES/TRUMP

Donald Trump naznačil odklad summitu s Kim Čong-unom

22.05.2018 19:13, aktualizované: 20:33

Trump uviedol, že summit "možno nevyjde na 12. júna" a naznačil, že by schôdzka mohla byť odložená. Informovala o tom agentúra AP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 11904x
Priemerná čítanosť článkov: 1190x

Autor blogu

Kategórie