Založ si blog

Rande s YouTubom

Stalo sa to iba nedávno, bol som hokejovo otrávený a hlavne unudený. A tak normálka, zapínam počítač, vysmiaty od ucha k uchu si chcem zarandiť s Fifou… Mám ju rád, ľúbime sa už niekoľko rokov, je totiž z roku 2014… Ale tentoraz neprišla, je vraj koniec. Nedávno nás rozdelil zákerný vírus. A inštalačné ,,cédečko”. Iba ja som na to zabudol.

Počítač neraz zapínam pudovo, bez akejkoľvek myšlienky. Práve preto je Youtube môj najväčší kamarát. Zabíja nudu a prebúdza emócie… Mám rád šport a spomienky na veľké slovenské úspechy. Aj preto ho mám tak rád.

Slovensko – Švédsko,  semifinále MS v hokeji 2002

Keď som bol mladší, nieže by som bol už starý, mám 16, bavilo ma pozerať sa na videá zo samostatných nájazdov. Užíval som si predovšetkým rôzne kľučky. Môj krstný mi raz ukázal práve toto video. Švédske mená som absolútne nepoznal. Amplitúdou môjho poznania Švédov vtedy boli Alfredsson a Sundin. Mená ako Ulf Dahlén alebo Markus Näslund mi nehovorili absolútne nič. Pochopil som však, že aj to boli veľkí hráči. Čo meno, to pojem. Slovákov som poznal všetkých, obdivoval som predovšetkým Žiga – je z neďalekej Skalice 🙂 Svoj pokus premenil s neobyčajným prehľadom. Lintner nezaostal.

Slovensko – Poľsko, kvalifikačný zápas na MS do JAR 2010

Tento zápas milujem aj nenávidím zároveň. No nenahnevalo by vás, ak by vám rodičia nahovárali, že keď do polčasu nepadol gól, tak to bude dozaista nudný zápas až do konca? Neveril som, ale musel som. A ako budem v škole nevyspaný, bla bla a ako sa ráno dozviem výsledok a ako si môžem pozrieť zostrih. Keď som ráno spoznal výsledok, nedával som pozor ani na 2. hodine. Potreboval som sa o tom v triede aspoň porozprávať.

Česko – Slovensko, kvalifikačný zápas na MS do JAR 2010

Bol 1. apríl, ako riadni a poslušní chlapci sme hrali zvonkohru. Áno, pamätám si to, lebo na také veci sa nezabúda. Podobne ako na to, keď dáte Čechov na Letnej. Celý zápas pozeral so mnou otec. Ako zvyčajne. Na začiatku mi povedal, že na zápase sú aj jeho kamarát. Keď sme vyhrávali, všetko bolo z jeho strany v poriadku, aj tetovania a pankáče. Škoda že iba osem minút, kým Česi nevyrovnali. Pri každom Jendrišekovom dotyku s loptou som sa naučil dve slová. Hra ma uspávala a počítal som už so spravodlivou remízou. V tom Miro Karhan poslal dlhú loptu Jendrišekovi a ten utíšil Letnú. A môjho otca zároveň…

Slovensko – Kanada, štvrtfinále MS v hokeji 2012

Tento duel sledoval u nás na základke celý 2. stupeň v jednej miestnosti s interaktívnou tabuľou. Škoda len, že namiesto komentovania som počul iba dievčenské pišťanie. Aj pri zakázanom uvoľnení. Deviataci zápas počúvali  v rádiu s miernym predstihom. Vždy zakričali dve sekundy pred gólom. Trošku ma to hnevalo. Pri Šatanovom góle som vedel aj kedy sa mám nadýchnuť. Dve tretiny som pozeral v škole a tú tretiu doma. Hneď ako som zhodil tašku, naši vyrovnali. Pri faule kolenom na Jura Mikúša aj moja inak slušná mamka zabudla, že Getzlaf sa volá Ryan. Handzuš so Sekerom to parádne potrestali. Bol som rád, lebo predĺženie by som aj tak nevidel. Musel som sa vrátiť do školy na náboženstvo.

Saganove majstrovské tituly, Richmond (2015) a Doha (2016)

Najgeniálnejší slovenský športovec. Bezkonkurenčne. So všetkou úctou k Maťovi Tóthovi. Prvý jeho titul mal u mňa tlakovo-pulzové stavy, ale komentátori na RTVS ma svojou „profesionálnou chladnosťou“ upokojovali. Bol som priam nútený prepnúť televízor na ČT. Veriť som mu začal hneď, ako „urval Avermaeta z háku“. Malo to aj následky, na druhý deň som dostal plný zásah z angličtiny, keďže som nevedel slovíčka. Poznal som však poradie v prvej desiatke na Richmondských pretekoch.

Keď som pozeral Dohu, veril som mu o čosi viac. Aj keď to nie je ten čistokrvný špurtér. Tentokrát som pre istotu celé preteky pozeral na “čétečke”, už to však nebolo ako predtým. Spolukomentátor sa nesmial ako Otík a nehľadal Štybyho.

6 videí, 3 športy a mnoho hrdinov. To je kostra mojich športových spomienok, ktoré ma neopustia, pokiaľ bude Youtubu „zdravíčko slúžiť“.

Kim je hlupák. Nie samovrah

31.12.2017

Krajina, kde komunizmus rozširuje svoju ľavú zátvorku, je schopná takmer všetkého. Dnes je už viac ako isté, že Severná Kórea je najnepredvídateľnejšia a najuzavretejšia krajina na svete. viac »

Časovaná bomba

06.12.2017

„Ľudia sa musia cítiť bezpečne, musíme presadzovať uzavretie vonkajšej európskej hranice. Euro nateraz nie je pre nás výhodné.“ Toto sú slová najbohatšieho Slováka Andreja Bureša... viac »

Lunterovo vetranie

05.11.2017

Pravá strana, čo je s vama?! Alebo ľavá? Ono je to vlastne úplne jedno. Časti oboch utrpeli obrovské fiasko. Prehra Kotlebu s Lunterom sa ako tak čakala, ale takáto prehra Smeru sa veruže nečakala. viac »

POČASIE: Sneženie na cestách

Uzavreli tri priechody pre nákladnú dopravu, cestári varujú pred snežením a jazykmi

19.01.2018 08:15

Horské priechody Šútovce, Čertovica a Vernár uzavreli pre nákladnú dopravu nad desať metrov z dôvodu hustého sneženia.

zeman

Drahoš je spojený s migráciou, tvrdí Zeman. Inzerát ale označil za zbytočný

19.01.2018 08:10

Prezident Miloš Zeman si nemyslí, že by mu inzerát, v ktorom spolok Priatelia Miloša Zemana varuje pred jeho protikandidátom Jiřím Drahošom, v kampani pomohol.

Pápež František, Peru

Pápež pokračuje v turné po Južnej Amerike, zamieril do Peru

19.01.2018 07:41

Pápež František pokračuje vo svojej ceste po Latinskej Amerike návštevou Peru, kde má na programe aj stretnutie s domorodými obyvateľmi amazonského regiónu.

superpočítač, počítač, pc, procesor, CPU, intel, výpočtová sila, komputing

Talianska Eni má najvýkonnejší priemyselný počítač na svete

19.01.2018 07:32

Talianska spoločnosť Eni inštalovala nové kapacity vo svojom superpočítačovom centre a vytvorila najvýkonnejší priemyselný počítač na svete.

David

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 6650x
Priemerná čítanosť článkov: 950x

Autor blogu

Kategórie