Založ si blog

Rande s YouTubom alias moje spomienky na úspechy slovenských športovcov

Stalo sa to iba nedávno, bol som hokejovo otrávený a hlavne unudený. A tak normálka, zapínam počítač, vysmiaty od ucha k uchu si chcem zarandiť s Fifou… Mám ju rád, ľúbime sa už niekoľko rokov, je totiž z roku 2014… Ale tentoraz neprišla, je vraj koniec. Nedávno nás rozdelil zákerný vírus. A inštalačné ,,cédečko”. Iba ja som na to zabudol.

Počítač neraz zapínam pudovo, bez akejkoľvek myšlienky. Práve preto je Youtube môj najväčší kamarát. Zabíja nudu a prebúdza emócie… Mám rád šport a spomienky na veľké slovenské úspechy. Aj preto ho mám tak rád.

Slovensko – Švédsko,  semifinále MS v hokeji 2002

Keď som bol mladší, nieže by som bol už starý, mám 16, bavilo ma pozerať sa na videá zo samostatných nájazdov. Užíval som si predovšetkým rôzne kľučky. Môj krstný mi raz ukázal práve toto video. Švédske mená som absolútne nepoznal. Amplitúdou môjho poznania Švédov vtedy boli Alfredsson a Sundin. Mená ako Ulf Dahlén alebo Markus Näslund mi nehovorili absolútne nič. Pochopil som však, že aj to boli veľkí hráči. Čo meno, to pojem. Slovákov som poznal všetkých, obdivoval som predovšetkým Žiga – je z neďalekej Skalice 🙂 Svoj pokus premenil s neobyčajným prehľadom. Lintner nezaostal.

Slovensko – Poľsko, kvalifikačný zápas na MS do JAR 2010

Tento zápas milujem aj nenávidím zároveň. No nenahnevalo by vás, ak by vám rodičia nahovárali, že keď do polčasu nepadol gól, tak to bude dozaista nudný zápas až do konca? Neveril som, ale musel som. A ako budem v škole nevyspaný, bla bla a ako sa ráno dozviem výsledok a ako si môžem pozrieť zostrih. Keď som ráno spoznal výsledok, nedával som pozor ani na 2. hodine. Potreboval som sa o tom v triede aspoň porozprávať.

Česko – Slovensko, kvalifikačný zápas na MS do JAR 2010

Bol 1. apríl, ako riadni a poslušní chlapci sme hrali zvonkohru. Áno, pamätám si to, lebo na také veci sa nezabúda. Podobne ako na to, keď dáte Čechov na Letnej. Celý zápas pozeral so mnou otec. Ako zvyčajne. Na začiatku mi povedal, že na zápase sú aj jeho kamarát. Keď sme vyhrávali, všetko bolo z jeho strany v poriadku, aj tetovania a pankáče. Škoda že iba osem minút, kým Česi nevyrovnali. Pri každom Jendrišekovom dotyku s loptou som sa naučil dve slová. Hra ma uspávala a počítal som už so spravodlivou remízou. V tom Miro Karhan poslal dlhú loptu Jendrišekovi a ten utíšil Letnú. A môjho otca zároveň…

Slovensko – Kanada, štvrtfinále MS v hokeji 2012

Tento duel sledoval u nás na základke celý 2. stupeň v jednej miestnosti s interaktívnou tabuľou. Škoda len, že namiesto komentovania som počul iba dievčenské pišťanie. Aj pri zakázanom uvoľnení. Deviataci zápas počúvali  v rádiu s miernym predstihom. Vždy zakričali dve sekundy pred gólom. Trošku ma to hnevalo. Pri Šatanovom góle som vedel aj kedy sa mám nadýchnuť. Dve tretiny som pozeral v škole a tú tretiu doma. Hneď ako som zhodil tašku, naši vyrovnali. Pri faule kolenom na Jura Mikúša aj moja inak slušná mamka zabudla, že Getzlaf sa volá Ryan. Handzuš so Sekerom to parádne potrestali. Bol som rád, lebo predĺženie by som aj tak nevidel. Musel som sa vrátiť do školy na náboženstvo.

Saganove majstrovské tituly, Richmond (2015) a Doha (2016)

Najgeniálnejší slovenský športovec. Bezkonkurenčne. So všetkou úctou k Maťovi Tóthovi. Prvý jeho titul mal u mňa tlakovo-pulzové stavy, ale komentátori na RTVS ma svojou „profesionálnou chladnosťou“ upokojovali. Bol som priam nútený prepnúť televízor na ČT. Veriť som mu začal hneď, ako „urval Avermaeta z háku“. Malo to aj následky, na druhý deň som dostal plný zásah z angličtiny, keďže som nevedel slovíčka. Poznal som však poradie v prvej desiatke na Richmondských pretekoch.

Keď som pozeral Dohu, veril som mu o čosi viac. Aj keď to nie je ten čistokrvný špurtér. Tentokrát som pre istotu celé preteky pozeral na “čétečke”, už to však nebolo ako predtým. Spolukomentátor sa nesmial ako Otík a nehľadal Štybyho.

6 videí, 3 športy a mnoho hrdinov. To je kostra mojich športových spomienok, ktoré ma neopustia, pokiaľ bude Youtubu „zdravíčko slúžiť“.

Ak by kotlebovcov zrušili, dlho mi za nimi určite nebude. Naopak

07.09.2017

Každý máme takého kamaráta, s ktorým máme spoločnú tému. Aj ja mám takú spriazdnenú dušu. Konkrétne Dušana, predzývaného "cigáň". Ono to má aj svoje odôvodnenie. Totiž pri ňom sa viac »

Volajme ho Legstrong

26.05.2017

Viete, to je tak. Ak by ste boli vrcholový cyklista a mali by ste čo i len tušenie, že väčšina vašich sokov ide na vec nelegálne, tiež by ste nebrali len Marťankov. Hrozne nerád ho volám viac »

Pred pekným Rusom by som sa neukrývala, hovorí starenka

17.05.2017

„ A ako vidíš voľby vo Francúzsku? “, pýta sa ma starenka. Som záhorák a maminka mojej maminky preto nie je babka, ale starenka a volám ju „stare“... „Dúfam, že Le Penová dostane na viac »

vajíčko, vajíčka, vajcia

Systém rýchleho varovania pri potravinách má byť rýchlejší

26.09.2017 17:25

Európska komisia navrhla vytvorenie špeciálnych kontaktných bodov pre Rýchly systém varovania pre potraviny a krmivá.

Karol Pieta, Bojná, archeológia

Archeológovia objavili železný poklad, Slovania si ho ukryli do pece

26.09.2017 16:50

Zaujímavosťou je, že na peci stál na pôvodnom mieste hlinený hrniec, ktorý prežil vyše 1 100 rokov v neporušenom stave.

Tupolev Tu-154

Rozlúčia sa s Tupolevom, lietadlo odletí do múzea

26.09.2017 16:42

Dlhoročný stroj vládnej letky TU-154M nalietal spolu 5 200 hodín a previezol 148-tisíc cestujúcich.

Lesedi La Rona

Druhý najvzácnejší diamant sveta predali za 53 miliónov dolárov

26.09.2017 16:32

Diamant s názvom Lesedi La Rona má 1111 karátov a pochádza z Botswany.

David

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 3286x
Priemerná čítanosť článkov: 822x

Autor blogu

Kategórie