Založ si blog

Ja mám dosť. A vy?

Smer sa nachádza v pekne pochmúrnej situácii. Azda prvýkrát sa ocitá v pozícii, keď je naozaj ohrozená jeho vláda. A takisto si dovoľujem tvrdiť, že akonáhle by bol Fico v opozícii, koalícia by takmer s istotou písala svoje posledné dni. Vravím si. Toto len tak neustoja. Tu musí padnúť vláda alebo hlavy. Ak toto ustoja bez akejkoľvek ujmy, prestávam pochybovať a začínam si byť istý, že žijeme v Republike podvodov.

Slovensko už za tie roky samostatnosti zmietali rôzne kauzy. A to ich je už dosť aj na sto rokov. Väčšina z nich bola bezprostredne spätá s politickým prostredím. Kto bol za ne potrestaný? Kto pyká za Bašternákove podvody? Kto z Gorily bol obvinený za korupciu? Ako vlastne dopadla Teta Anka? A keď už aj kauza Nástenkového tendra (kauza prvej Ficovej vlády) s niekým pohla, tak odsúdili dvoch bývalých ministrov. A tá najväčšia ryba ostala v teplučkom domove. V Žiline.

Enemže tu ide o čosi viac, ako o Kaliňákove tupé reči o tom, koho pozná a koho nie a o špinavé lóve. Nejde tu “len” o dane a najúprimnejšiu a najúčinnejšiu ľútosť. Ide tu o slobodu prejavu a v prvom rade – o ľudský život. Už stratený. Zbytočne. Ten chalan robil prácu, ktorú mal mať pod palcom Kali. A jeho arogantnému veličenstvu a jeho agentúre zliezla tá práca spod palca na spodok chrbta. Ba ešte nižšie.

Deň po tom, ako vyšli informácie na povrch, Fico vyhlásil tlačovku. Objavil sa tam s Gašparom a Kaliňákom. A kukláčom, ktorý strážil jeden mega v keši. Nie Kaliho milión, ani Lacov milión, ani Ficov milión, ale milión eur zo štátnej kasy od daňových poplatníkov. Podľa Ficových vyhlásení z posledných týždňov by bolo autentickejšie, keby tam položil Troškovú alebo inú devu, kvôli ktorej ten jeho bordel nefunguje. A možno aj padne. Aj s bordelmamou.

A keď sme mali v tejto situácii Fica za úplného chumáča, usporiadal tlačovú besedu aj včera. Situácia vyzerala seriózne. Začínal v skutku vážne. Okolo neho stáli podpredsedovia a generálny manažér. Situácia fakt vyzerala napätá. A on si z tlačovky urobil one man talkshow. Obvinil Matoviča ako daňového podvodníka, Poliačika ako feťáka, Galka ako špióna a celú opozíciu od prvej hlavy až po poslednú pätu z využívania situácie. Ak by situácia nebola taká vážna, bola by na smiech. Ale ona vážna je.

A čo keby aj tá vláda padla? Čo sa tým vyrieši? Budú tí po nich lepší ako títo? Odpoveď nepoznáme, len sa hocijako domnievame. Vláda prestáva byť pragmatická a prestáva plniť svoj pôvodný účel. Toto nie je hrádza proti extrémizmu. Toto je plť pre extrémizmus. Je jasné, že v tomto prípade budú mať rozhodujúce slovo Bugár s Dankom. Bugár sa veru má od čoho vyhraniť a Danko mu má čo odplácať. Bol to presne Fico, kto nepodržal Dankovi ministra napriek tomu, že SNS jeho ministrovi dôveru vyslovila. A táto vláda má obrovský potenciál padnúť. No musí sa stať niečo viac. Oveľa viac, ako pád skorumpovanej vlády. Ten predsa toho veľa nevyrieši. Musí byť vyvodená zodpovednosť. Aby smrť Jána Kuciaka nezostala prázdnou.

Fico a jeho jadro

09.03.2018

Pamätáte sa na Ficove reči o jadre? Vtedy sa nejeden jednotný názorový tábor rozdelil. Existovalo viac názorov. Jedna skupina tvrdila, že by sme sa mali bez akýchkoľvek debát priblížiť ku viac »

Harabinovi chýba morálka

22.01.2018

Pred pár dňami som sedel v škole a počas prestávky robil to, čo robím často, keď sa chcem odreagovať. Scrolloval Facebook a čítal news. Športové výsledky, čo je nové u nás doma, čo nové viac »

Kim je hlupák. Nie samovrah

31.12.2017

Krajina, kde komunizmus rozširuje svoju ľavú zátvorku, je schopná takmer všetkého. Dnes je už viac ako isté, že Severná Kórea je najnepredvídateľnejšia a najuzavretejšia krajina na svete. viac »

Andrew Brunson

Americký pastor ostáva vo väzení, rozhodol turecký súd. Za špionáž mu hrozí 35 rokov

18.07.2018 15:38

Súd v tureckom meste Aliaga rozhodol, že americký pastor Andrew Brunson zostane vo väzení. Zároveň odmietol žiadosť jeho obhajcu o prepustenie.

plyn, gajary

Rokovania o ruskom plyne sa roztáčajú

18.07.2018 15:35

Zdá sa, že cesta k dohode o preprave plynu z Ruska cez Ukrajinu po roku 2019 je otvorená. V utorok sa začali rokovania medzi Ukrajinou, Ruskom a Európskou úniou.

loď, migrant

Pri Severnom Cypre stroskotala loď s migrantmi, 16 mŕtvych

18.07.2018 15:25

Po ďalších, ktorí mohli prežiť, zatiaľ pátrajú.

peniaze, kalkulačka, výplata, zamestnanie, mzda,

Junckerov investičný fond za tri roky zmobilizoval 335 miliárd eur

18.07.2018 15:19

Európsky fond pre strategické investície (EFSI) od júla 2015 zmobilizoval dodatočné investície v krajinách EÚ vo výške 335 miliárd eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 12382x
Priemerná čítanosť článkov: 1238x

Autor blogu

Kategórie