Založ si blog

Ja mám dosť. A vy?

Smer sa nachádza v pekne pochmúrnej situácii. Azda prvýkrát sa ocitá v pozícii, keď je naozaj ohrozená jeho vláda. A takisto si dovoľujem tvrdiť, že akonáhle by bol Fico v opozícii, koalícia by takmer s istotou písala svoje posledné dni. Vravím si. Toto len tak neustoja. Tu musí padnúť vláda alebo hlavy. Ak toto ustoja bez akejkoľvek ujmy, prestávam pochybovať a začínam si byť istý, že žijeme v Republike podvodov.

Slovensko už za tie roky samostatnosti zmietali rôzne kauzy. A to ich je už dosť aj na sto rokov. Väčšina z nich bola bezprostredne spätá s politickým prostredím. Kto bol za ne potrestaný? Kto pyká za Bašternákove podvody? Kto z Gorily bol obvinený za korupciu? Ako vlastne dopadla Teta Anka? A keď už aj kauza Nástenkového tendra (kauza prvej Ficovej vlády) s niekým pohla, tak odsúdili dvoch bývalých ministrov. A tá najväčšia ryba ostala v teplučkom domove. V Žiline.

Enemže tu ide o čosi viac, ako o Kaliňákove tupé reči o tom, koho pozná a koho nie a o špinavé lóve. Nejde tu “len” o dane a najúprimnejšiu a najúčinnejšiu ľútosť. Ide tu o slobodu prejavu a v prvom rade – o ľudský život. Už stratený. Zbytočne. Ten chalan robil prácu, ktorú mal mať pod palcom Kali. A jeho arogantnému veličenstvu a jeho agentúre zliezla tá práca spod palca na spodok chrbta. Ba ešte nižšie.

Deň po tom, ako vyšli informácie na povrch, Fico vyhlásil tlačovku. Objavil sa tam s Gašparom a Kaliňákom. A kukláčom, ktorý strážil jeden mega v keši. Nie Kaliho milión, ani Lacov milión, ani Ficov milión, ale milión eur zo štátnej kasy od daňových poplatníkov. Podľa Ficových vyhlásení z posledných týždňov by bolo autentickejšie, keby tam položil Troškovú alebo inú devu, kvôli ktorej ten jeho bordel nefunguje. A možno aj padne. Aj s bordelmamou.

A keď sme mali v tejto situácii Fica za úplného chumáča, usporiadal tlačovú besedu aj včera. Situácia vyzerala seriózne. Začínal v skutku vážne. Okolo neho stáli podpredsedovia a generálny manažér. Situácia fakt vyzerala napätá. A on si z tlačovky urobil one man talkshow. Obvinil Matoviča ako daňového podvodníka, Poliačika ako feťáka, Galka ako špióna a celú opozíciu od prvej hlavy až po poslednú pätu z využívania situácie. Ak by situácia nebola taká vážna, bola by na smiech. Ale ona vážna je.

A čo keby aj tá vláda padla? Čo sa tým vyrieši? Budú tí po nich lepší ako títo? Odpoveď nepoznáme, len sa hocijako domnievame. Vláda prestáva byť pragmatická a prestáva plniť svoj pôvodný účel. Toto nie je hrádza proti extrémizmu. Toto je plť pre extrémizmus. Je jasné, že v tomto prípade budú mať rozhodujúce slovo Bugár s Dankom. Bugár sa veru má od čoho vyhraniť a Danko mu má čo odplácať. Bol to presne Fico, kto nepodržal Dankovi ministra napriek tomu, že SNS jeho ministrovi dôveru vyslovila. A táto vláda má obrovský potenciál padnúť. No musí sa stať niečo viac. Oveľa viac ako pád skorumpovanej vlády. Ten predsa toho veľa nevyrieši. Musí byť vyvodená zodpovednosť. Aby smrť Jána Kuciaka nezostala prázdnou.

Opajcovaný JUDr.

15.11.2018

Po dlhočiznom čakaní, ktoré prekročilo čas požadovaný na napísanie desať prác porovnateľnej kvality, urážajúc študentov a slušných ľudí, sa Mgr. Danko rozhodol zverejniť svoju rigorózku. viac »

Na Salviniho populizmus sa neumiera, na osýpky áno

25.09.2018

"Chceme tým (zrušením povinných vakcín - pozn. red.) povzbudiť školskú inklúziu a zjednodušiť pravidlá pre rodičov," vyjadrila sa ministerka zdravotníctva Giulia Grillová (Hnutie piatich viac »

Eparcha Chautur a údajné zneužívanie

19.09.2018

A je ten celibát naozaj dobrý? Nie je to kontraproduktívne pre povesť RKC? Nie je proti prírode? Tieto otázky sa posledný mesiac zas a znova objavujú v rôznych médiách a diskusiách. Po deliktoch viac »

trump

Trump zmiernil svoj postoj, hrozba ochromenia činnosti vlády je menšia

19.12.2018 06:35

Trump naznačil, že ustúpi od požiadavky, aby Kongres 5 miliárd na výstavbu múra na hraniciach s Mexikom.

D1 Budimír - Bidovce

VIDEOKOMENTÁR: Diaľnicu na východe postavia aj po zosuve pôdy

19.12.2018 06:00

Zosuvy pôdy na Slovensku už niekoľkokrát zmenili diaľničné plány.

Lajos Grendel

Zomrel významný spisovateľ Lajos Grendel, otec poslanca NR SR

18.12.2018 23:35

Počas života získal viacero ocenení za literárnu tvorbu.

Bambi

Trest pre notorického pytliaka - musí opakovane sledovať 'najdojímavejší film histórie'

18.12.2018 22:57

Sudca v americkom Missouri odsúdil pytliaka aj k ročnému pobytu za mrežami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 18719x
Priemerná čítanosť článkov: 1440x

Autor blogu

Kategórie