Založ si blog

Fico a jeho jadro

Pamätáte sa na Ficove reči o jadre? Vtedy sa nejeden jednotný názorový tábor rozdelil. Existovalo viac názorov. Jedna skupina tvrdila, že by sme sa mali bez akýchkoľvek debát priblížiť ku krajinám najvyššej rýchlosti. Iní boli o niečo skeptickejší a tvrdili, že to, čo sa chystáme zrealizovať, by sme si mali určite dlhšie premyslieť. Ďalej nasledovala skupina, ktorá bola buď proti alebo zásadne proti. A to z akýchkoľvek dôvodov.

Dlho som premýšľal nad tým, čo tak Fico do toho jadra uteká. Bolo to naňho fest neprirodzené. Fico a jadro. To jak Mr. Bean a Pytagoras. Nedávno začalo vysvitať, na akú strunku Fico hral. Pripadá mi, že chcel osloviť skupinku ľudí, u ktorej doposiaľ nehral ani na tú najtenšiu strunku. Pritom nemyslím slniečkarov alebo nejakú kaviareň, či jak ich to volajú. Mám na mysli ľudí, ktorí sú proeurópski. Vidiaci členstvo svojej krajiny v EÚ ako skutočnosť, ktorá im dáva istotu a nádej. A ako všetcia dobre vieme, u svojich skalných si to pokaziť ani nemohol. Mohol sa hrnúť kamkoľvek. Lebo pre nich je totem. Čokoľvek urobí je buď správne alebo na obranu voči komukoľvek škodnému. Akože Západ a tak.

No teraz je tu veľká kauza a problém jak hrom. A dokonca sa ani trocha nedivím, že pri tejto kauze reči o jadre zmizli. To sa dá zobrať s pokorou. Šak prirodzene. No čo je oveľa prapodivnejšie, stratil sa nám aj hlavný iniciátor jadra. No nie priamo. Len sa preriekol. „Len“.  Svojou konšpiračnou teóriou o Sorosovi sa nepriblížil európskemu jadru, ale nejakému tekvicovému jadierku z Hlavných správ. Neviem to ani nazvať. A keď sa niekomu nepáči, že sa to nazýva konšpiračnou teóriou. Hovorím mu, že to je ešte eufemizmus. Je to hodné iného názvu. Veď aj na konšpiráciu to bol fail. To nepovedal súkromný dezinformačný web. To povedal predseda vlády na svojom oficiálnom brífingu.

Chápem, že Sorosovi sa toho dá veľa vyčítať. Či už objektívne – podivuhodne zbohatol, spolupracuje s neziskovkami, sponzoruje ich, máva schôdzky s politikmi. A aj subjektívne – pochádza z Maďarska, žije v Spojených štátoch a je to Žid. Mnohým sa to ľahko naňho zvaľuje. Vidia ho ako organizátora revolúcií, všetkého protištátneho aj neviemčoho.

Keby to riekol hocijaký iný premiér, bolo by to len hrubé prepísknutie. No Fico to nielen prepískol, on sa aj preriekol. Vysvitlo, že on nie je ten, ktorý by nás viedol do jadra. A bol to opäť len populistický ťah. Vedie nás akurát tak do jadra Sicílie.

Eparcha Chautur a údajné zneužívanie

19.09.2018

A je ten celibát naozaj dobrý? Nie je to kontraproduktívne pre povesť RKC? Nie je proti prírode? Tieto otázky sa posledný mesiac zas a znova objavujú v rôznych médiách a diskusiách. Po deliktoch viac »

Ja mám dosť. A vy?

01.03.2018

Smer sa nachádza v pekne pochmúrnej situácii. Azda prvýkrát sa ocitá v pozícii, keď je naozaj ohrozená jeho vláda. A takisto si dovoľujem tvrdiť, že akonáhle by bol Fico v opozícii, koalícia viac »

Harabinovi chýba morálka

22.01.2018

Pred pár dňami som sedel v škole a počas prestávky robil to, čo robím často, keď sa chcem odreagovať. Scrolloval Facebook a čítal news. Športové výsledky, čo je nové u nás doma, čo nové viac »

brexit

Britská vláda plne podporuje Mayovej plán brexitu

24.09.2018 23:23

Britská premiérka sa drží svojho návrhu známeho ako plán z Chequers aj napriek kritike zo strany lídrov EÚ.

Sýria Rusko S-300 obrana protivzdušná dodanie

Konašenkov: Radar dokazuje, že za zostrelenie Iliušina môže Izrael

24.09.2018 23:12

Podľa záznamu z komplexu S-400 z ruskej vojenskej základni Humajmím bolo pôvodným cieľom rakety izraelské viacúčelové stíhacie lietadlo typu F-16.

Irán prehliadka útok obete spomienka

Irán pohrozil USA a Izraelu ničivou odvetou za útok v Ahváze

24.09.2018 22:23

Teherán obvinil Saudskú Arábiu a Spojené arabské emiráty, že čin, ktorý si vyžiadal 25 mŕtvych, financovali.

zjuganov, Žirinovský

Putinovo Jednotné Rusko prehralo štvrté gubernátorské voľby

24.09.2018 21:23

Podľa expertov sa protestné hlasovanie javí ako reakcia na nepopulárne rozhodnutie zvýšiť vek odchodu do penzie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 14522x
Priemerná čítanosť článkov: 1320x

Autor blogu

Kategórie