Založ si blog

Fico a jeho jadro

Pamätáte sa na Ficove reči o jadre? Vtedy sa nejeden jednotný názorový tábor rozdelil. Existovalo viac názorov. Jedna skupina tvrdila, že by sme sa mali bez akýchkoľvek debát priblížiť ku krajinám najvyššej rýchlosti. Iní boli o niečo skeptickejší a tvrdili, že to, čo sa chystáme zrealizovať, by sme si mali určite dlhšie premyslieť. Ďalej nasledovala skupina, ktorá bola buď proti alebo zásadne proti. A to z akýchkoľvek dôvodov.

Dlho som premýšľal nad tým, čo tak Fico do toho jadra uteká. Bolo to naňho fest neprirodzené. Fico a jadro. To jak Mr. Bean a Pytagoras. Nedávno začalo vysvitať, na akú strunku Fico hral. Pripadá mi, že chcel osloviť skupinku ľudí, u ktorej doposiaľ nehral ani na tú najtenšiu strunku. Pritom nemyslím slniečkarov alebo nejakú kaviareň, či jak ich to volajú. Mám na mysli ľudí, ktorí sú proeurópski. Vidiaci členstvo svojej krajiny v EÚ ako skutočnosť, ktorá im dáva istotu a nádej. A ako všetcia dobre vieme, u svojich skalných si to pokaziť ani nemohol. Mohol sa hrnúť kamkoľvek. Lebo pre nich je totem. Čokoľvek urobí je buď správne alebo na obranu voči komukoľvek škodnému. Akože Západ a tak.

No teraz je tu veľká kauza a problém jak hrom. A dokonca sa ani trocha nedivím, že pri tejto kauze reči o jadre zmizli. To sa dá zobrať s pokorou. Šak prirodzene. No čo je oveľa prapodivnejšie, stratil sa nám aj hlavný iniciátor jadra. No nie priamo. Len sa preriekol. „Len“.  Svojou konšpiračnou teóriou o Sorosovi sa nepriblížil európskemu jadru, ale nejakému tekvicovému jadierku z Hlavných správ. Neviem to ani nazvať. A keď sa niekomu nepáči, že sa to nazýva konšpiračnou teóriou. Hovorím mu, že to je ešte eufemizmus. Je to hodné iného názvu. Veď aj na konšpiráciu to bol fail. To nepovedal súkromný dezinformačný web. To povedal predseda vlády na svojom oficiálnom brífingu.

Chápem, že Sorosovi sa toho dá veľa vyčítať. Či už objektívne – podivuhodne zbohatol, spolupracuje s neziskovkami, sponzoruje ich, máva schôdzky s politikmi. A aj subjektívne – pochádza z Maďarska, žije v Spojených štátoch a je to Žid. Mnohým sa to ľahko naňho zvaľuje. Vidia ho ako organizátora revolúcií, všetkého protištátneho aj neviemčoho.

Keby to riekol hocijaký iný premiér, bolo by to len hrubé prepísknutie. No Fico to nielen prepískol, on sa aj preriekol. Vysvitlo, že on nie je ten, ktorý by nás viedol do jadra. A bol to opäť len populistický ťah. Vedie nás akurát tak do jadra Sicílie.

Opajcovaný JUDr.

15.11.2018

Po dlhočiznom čakaní, ktoré prekročilo čas požadovaný na napísanie desať prác porovnateľnej kvality, urážajúc študentov a slušných ľudí, sa Mgr. Danko rozhodol zverejniť svoju rigorózku. viac »

Na Salviniho populizmus sa neumiera, na osýpky áno

25.09.2018

"Chceme tým (zrušením povinných vakcín - pozn. red.) povzbudiť školskú inklúziu a zjednodušiť pravidlá pre rodičov," vyjadrila sa ministerka zdravotníctva Giulia Grillová (Hnutie piatich viac »

Eparcha Chautur a údajné zneužívanie

19.09.2018

A je ten celibát naozaj dobrý? Nie je to kontraproduktívne pre povesť RKC? Nie je proti prírode? Tieto otázky sa posledný mesiac zas a znova objavujú v rôznych médiách a diskusiách. Po deliktoch viac »

trump

Trump zmiernil svoj postoj, hrozba ochromenia činnosti vlády je menšia

19.12.2018 06:35

Trump naznačil, že ustúpi od požiadavky, aby Kongres 5 miliárd na výstavbu múra na hraniciach s Mexikom.

D1 Budimír - Bidovce

VIDEOKOMENTÁR: Diaľnicu na východe postavia aj po zosuve pôdy

19.12.2018 06:00

Zosuvy pôdy na Slovensku už niekoľkokrát zmenili diaľničné plány.

Lajos Grendel

Zomrel významný spisovateľ Lajos Grendel, otec poslanca NR SR

18.12.2018 23:35

Počas života získal viacero ocenení za literárnu tvorbu.

Bambi

Trest pre notorického pytliaka - musí opakovane sledovať 'najdojímavejší film histórie'

18.12.2018 22:57

Sudca v americkom Missouri odsúdil pytliaka aj k ročnému pobytu za mrežami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 18718x
Priemerná čítanosť článkov: 1440x

Autor blogu

Kategórie