Založ si blog

Osobnosť Igora Matoviča

Samo Marec raz napísal, že Igor Matovič je len Boris Kollár pre náročných. Dnes som videl ešte lepší o Igorovi: “chvalabohu za Matoviča, ale žiaľbohu že chvalabohu.”

V jednej vete je jasne a stručne vystihnuté, kto predseda OĽaNO je. Je to človek, ktorý začínal vo veľkej sláve so šťavnatým obsahom. Spolu s tromi ďalšími spoločníkmi sa prekrúžkoval z konca kandidátky SaS až do parlamentu. Bolo to preto, lebo robil vela vecí tak po matovičovsky. Používal svojský nekorektný slovník, vedel pomenovať problémy priamo, nepáral sa a nebál sa. Bol za akékoľvek bláznovstvo, ktoré znamenalo pomoc ľuďom. Neraz ho aj sám organizoval. Bola to taká iná politika, až to začalo byť divné. Mnohí už vtedy vetrili problém.

Igor od začiatku robil nepolitickú politiku. Ja jej príliš neverím. Založil si hnutie, ktoré malo štyroch členov. Jurinová, Fecko, Viskupič a on. Nič viac. Žiadne štruktúry, snemy, voľby a noví členovia. Proste nič. Začal byť presvedčený, že toto je práve ten najlepší spôsob politiky. Na stopäťdesiatku si síce nabral ľudí s víziou, ale členmi OĽaNO sa dlho nemohli stať. Teda len on a jeho najbližší. Čo a koho vám to pripomína? Poslanecký klub to muselo neskutočne hendikepovať.

Toto hnutie bolo protestné a doteraz sa nezmenilo. Nakoniec to tak aj vyzerá. Lež vtedy nemali veľa variant. Smer vládol sám, opoziční poslanci robili, čo sa dalo. Zdrvujúce často bolo, že úspech bol len omrvinka z očakávaní. Toto bolo zaručene skľučujúce. Chodili, kde to len šlo, kričali, mávali s transparentami a hulákali Ficovi pod oknami (netvrdím, že je to správne). Bili sa za spravodlivosť, o ktorej hovorili snáď aj zo spánku. Vtedy sme počúvali navôkol hlasy: “Ej, čo by sme len bez toho Igiho robili? Kto by sa nás, obyčajných ľudí zastal?” A opätovne tu platí toto: Som rád, že sa nás zastal. No zároveň mi je ľúto, že to bol práve on, kto sa nás musel zastávať.

V mojich očiach pozícia opozičného investigatívneho politika Matovičovi vyhovuje. Je to muž činu. Nemá problém zacvakať tričká a transparenty či zorganizovať demonštráciu pred Bonaparte. Opozícia je preňho asi jak pre Jorkšíra perinka. Ale to predsa večne nebude mať význam. Už vieme, že Igor nie je vybájený partner pre povolebnú spoluprácu. Mohol kľudniť svoje bujné vášne a už sme to dávno mohli mať potvrdené.

Po najbližších parlamentkách sa pokojne môže začať stavať “hrádza proti hrádzi proti extrémizmu”. A v prípade účasti OĽaNO v parlamente bude Matovič veľkým hráčom. Možno väčším, ako kedykoľvek inokedy. Podobne verím ostatným, že táto spolupráca bude těžká písemka. Najmä keď Matovič začne používať svoje staré známe zbrane. Nepredvídateľnosť a diktafón. Lebo Igor opäť začne peniť a celá koalícia je nahratá.

Pred zápasom kľakni!

14.10.2020

Rasizmus vo futbale bol vždy problém. Banány pri rohovej zástavke, opičie zvuky a hanlivé pokriky. To všetko sužovalo černošských futbalistov počas zápasov. Preto UEFA začala koketovať s kampaňou No to Racism. Správny krok! Bola prítomná skoro všade a nikomu príčetnému neprekážala. Je jasné, prečo, všakže? V súčasnosti sa na futbal lepí hnutie Black Lives Matter [...]

Toto sa deje vo Francúzsku

17.09.2020

Už tretí týždeň tam brzdí dopravu banda maniakov. Nezastavia sa pred ničím, nedesia ich ani nadmorské výšky. Chýba len málo a dostanú sa k Parížu. Včera cyklistov preverilo stúpanie na Méribel. A tiež sa nemaznalo. Je to jedno z najnáročnejších stúpaní z itinerárov Tour de France. Skupinu favoritov preriedilo nárazovými „stenami“. Sú to brutálne prudké [...]

Saganove lakte

09.09.2020

Ďalšia penalizácia je na svete a zelený dres sa zasa o kus vzdialil. Bolo to správne rozhodnutie? Či nie? A dokážeme to vlastne my dobre posúdiť? Poviem len toľko, že náš pohľad môže skresľovať. V prvom rade, nedovolenú jazdu v špurte nemožno posudzovať podľa jej následkov. Zamotali by sme sa v kruhu a špurtérom len uškodili. Iste chápem, že v našom pohľade [...]

Gröhling

Gröhling: Testovanie žiakov nedokážeme zabezpečiť celoplošne pre všetkých

27.11.2020 17:28

Minister školstva Branislav Gröhling to povedal po rokovaní so zástupcami Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS).

Alexandr Lukašenko, bielorusko

Po prijatí novej ústavy už nebudem prezidentom, pripustil Lukašenko

27.11.2020 16:42

Nová ústava je podľa bieloruského prezidenta Lukašenka natoľko dôležitá, že jej vypracovanie nemôže zveriť "neznámemu prezidentovi".

chrípka, injekcia, očkovanie

Ochota dať sa zaočkovať proti koronavírusu u Slovákov mierne narástla

27.11.2020 15:21

Naopak, zaočkovať by sa nenechalo vyše 44 % respondentov prieskumu a takmer tretina respondentov na otázku nevedela odpovedať.

černák Rusko pavol Volzová súd

Bývalá Mečiarova poradkyňa nemá informácie o príprave vraždy Volzovej

27.11.2020 14:03, aktualizované: 14:32

Proces s exriaditeľom TV Markíza Pavlom Ruskom a spol. odročili na február. V piatok vypovedal aj bývalý Černákov komplic Ján Kán.