Založ si blog

Gorila patrí všetkým zúčastneným

Hovorí sa, že stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. V politike sú tieto dve veci často na nerozoznanie. Sme svedkami, že pri pokusoch o fabuláciu môže byť od pravdy len kúsoček k lži a naopak. Nedelí ich prázdne miesto. Priestor medzi nimi vypĺňajú talentovaní rečníci a demagógovia, ktorí ich elegantne spájajú a šibrinkujú s nimi. Prepájanie právd a lží im najčastejšie pomáha pri kauzách, z ktorých sa chcú vyžmýkať a zniesť ich zo sveta.

Aké povedomé. Znova tu riadi monštrum menom Gorila, ktorá nám od roku 2011 vyrástla na poriadneho King Konga. Chlpatý netvor si príliš nevyberá. Navyše ako sme predpokladali – je skutočne ťarbavý a farboslepý. Nepozerá nad seba ani pod seba, či je červený alebo modrý, aj tak je v jednom USB kľúči. A aby som bol korektný, tak ešte aj v tej jedinej kópii, ktorú má len Trnka.

Podobne ako pri Kočnerových kauzách, nikto sa v Gorile nevidí ani nepočuje. Je pravdivá len potiaľ, kým počuje rozprávať svojho soka. Akonáhle sa objaví hlas podobný kamošovi alebo samému sebe, prichádza chvíľka spochybňovania. Taká minútka nenávisti a opantávania voličov (čítaj hovien). Spleť nekonečných lží a protiotázok v zmysle – veď tam nie som len ja, prečo sa nepýtate hentoho oného na druhej strane?

Gorila je ale nepochybne kauza druhej vlády Mikuláša Dzurindu, to nemožno poprieť. Byt sa odpočúval v období jeho vlády a minister hospodárstva tam chodil ako na klavír. Byt neskromne navštevovala aj vtedajšia šéfka FNM Anna Bubeníková, ktorá tam nechodila na klavír, ale chodila tam tiež rada. Okrem veľa „premlčaných“ minút sa tam potajomky rozdeľovali miliónové provízie pri privatizácii SE a iných štátnych podnikov. Je to skrátka dôkazom, že nie všetky veci sa podarilo z čias mečiarizmu reformovať. Niektoré ostali hlboko uviaznuté vo volebných sľuboch a tiahnu sa s nami dodnes.

Nie že by toho nebolo dosť, ale všetko to tiež zďaleka nie je. Už dlhšie nám tu koluje taký nešvár s Colou. Fico si na ňom zvesela pochutnáva a využíva ho v svoj prospech. Vytvára domnienku, že novinári ho atakujú len v súvislosti s priateľským posedením s Haščákom pri Cole. Drvivá väčšina voličov mu to zožerie aj s plechovkou. Preto aj nechápem, keď sa jeho povestné rande s Colou spomína neraz už v titulku. Pôsobí to celé hodne zľahčujúco. Je naozajsto jedno, čo tam pil. Aj keby pil destilovanú vodu s riedidlom je zreteľné, že s Haščákom dohadovali navzájom výnosné biznisy. Ponúkal mu do košiara ľudí zo strany a prijímal nečisté financie na (nakoniec víťaznú) kampaň. Preto nie Cola, ale nekalé obchody so zahojeným Haščákom ho stavajú do pozície šmelinára.

Samotné stretnutie za starých čias vyhýbavo odmietal, dnes je nútený priznať, že sa na svoj hlas teda ozaj podobá. Spýtam sa veľmi priamo. Očisťuje Fica skutočnosť, že tam chodili vyjednávať špinavosti prevažne ľudia z vládnucej garnitúry? Hovorí Pellegrini pravdu, že Fico tam má podiel 0,0 percenta a môže kľudne spávať? Ruší alebo zľahčuje to nejako jeho účasť? V žiadnom prípade. Preto aj jeho snaha sa vykrútiť z podstaty veci je trápna a prebiedna. Snaží sa síce nadostač, odvracanie pozornosti mu vždy bolo blízke, ale teraz by bolo ponižujúce mu takú stupídnosť zožrať. Má v tom prsty podobne ako početne viac ľudí z vtedajšej vlády. S dlhoročnou taktikou tohto charakteru už nikoho súdneho neprekabáti.

Dokonca ani s tým, že je v jeho záujme Gorilu vyšetriť. S vedomím, že na kupčení nemá žiadny podiel, by sa na Gorile drelo až by klávesnice horeli. Lenže za 7 rokov s ňou vlády urobili presne to isté, čo tie pred nimi.

Dobre vedia prečo.

Pred zápasom kľakni!

14.10.2020

Rasizmus vo futbale bol vždy problém. Banány pri rohovej zástavke, opičie zvuky a hanlivé pokriky. To všetko sužovalo černošských futbalistov počas zápasov. Preto UEFA začala koketovať s kampaňou No to Racism. Správny krok! Bola prítomná skoro všade a nikomu príčetnému neprekážala. Je jasné, prečo, všakže? V súčasnosti sa na futbal lepí hnutie Black Lives Matter [...]

Toto sa deje vo Francúzsku

17.09.2020

Už tretí týždeň tam brzdí dopravu banda maniakov. Nezastavia sa pred ničím, nedesia ich ani nadmorské výšky. Chýba len málo a dostanú sa k Parížu. Včera cyklistov preverilo stúpanie na Méribel. A tiež sa nemaznalo. Je to jedno z najnáročnejších stúpaní z itinerárov Tour de France. Skupinu favoritov preriedilo nárazovými „stenami“. Sú to brutálne prudké [...]

Saganove lakte

09.09.2020

Ďalšia penalizácia je na svete a zelený dres sa zasa o kus vzdialil. Bolo to správne rozhodnutie? Či nie? A dokážeme to vlastne my dobre posúdiť? Poviem len toľko, že náš pohľad môže skresľovať. V prvom rade, nedovolenú jazdu v špurte nemožno posudzovať podľa jej následkov. Zamotali by sme sa v kruhu a špurtérom len uškodili. Iste chápem, že v našom pohľade [...]

Gröhling

Gröhling: Testovanie žiakov nedokážeme zabezpečiť celoplošne pre všetkých

27.11.2020 17:28

Minister školstva Branislav Gröhling to povedal po rokovaní so zástupcami Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS).

Alexandr Lukašenko, bielorusko

Po prijatí novej ústavy už nebudem prezidentom, pripustil Lukašenko

27.11.2020 16:42

Nová ústava je podľa bieloruského prezidenta Lukašenka natoľko dôležitá, že jej vypracovanie nemôže zveriť "neznámemu prezidentovi".

chrípka, injekcia, očkovanie

Ochota dať sa zaočkovať proti koronavírusu u Slovákov mierne narástla

27.11.2020 15:21

Naopak, zaočkovať by sa nenechalo vyše 44 % respondentov prieskumu a takmer tretina respondentov na otázku nevedela odpovedať.

černák Rusko pavol Volzová súd

Bývalá Mečiarova poradkyňa nemá informácie o príprave vraždy Volzovej

27.11.2020 14:03, aktualizované: 14:32

Proces s exriaditeľom TV Markíza Pavlom Ruskom a spol. odročili na február. V piatok vypovedal aj bývalý Černákov komplic Ján Kán.